חד פעמי - יתרונות שימושיים לטיולים ולבית

כשאנו יוצאים לטיול בחיק הטבע עם המשפחה והחברים הקרובים, לרוב אנו מצטיידים במזון, ציוד שיסייע לנו לבשל ולהכין את הארוחות וכן בין השאר אנו רוכשים מראש כלים חד פעמיים. אם תנסו רגע לדמיין את כמות החד פעמיים שאתם משליכים לאשפה בסוף כל ארוחה, מדובר בשקיות שלמות שמהוות נזק אקולוגי סביבתי בלתי הפיך, זאת בעקבות החומרים הכימיים והמזיקים מהם אותם כלים העשויים מפלסטיק חד פעמי מיוצרים. לעומת זאת, אם תבחרו לשנות הרגל פשוט, ובמקום לרכוש כלים מפלסטיק, תעברו לשימוש ב- חד פעמי שאינו פוגעו בסביבה אלה להיפך, מטיב עימה, הסביבה תודה לכם. 

מדוע כדאי לכם להצטייד בחד פעמי לטיולים?

•        חלק בלתי נפרד מהמפכה האקולוגית הסביבתית - בשונה מהכלים המיוצרים מפלסטיק חד פעמי, חד פעמי מתכלה, כשמו כן הוא - מתכלה. אנו נמצאים בעיצומה של מהפכה אקולוגית סביתית הבאה לידי ביטוי בשלל מאפיינים: בנייה ירוקה תוך חיסכון באנרגיה, הפרדה של חומרי גלם, מחזור, שימוש במוצרים אורגניים מתכלים ועוד. שימוש בכלים חד פעמיים מתכלים תורם לאותה מהפכה ומאפשר להשיג את האיזון המיוחל ולאפשר לכולנו סביבה נקייה ושמורה יותר.

•        חיסכון במקום - חד פעמי מתכלה הוא פתרון נפלא לחיסכון במקום, שכן במקום לרכוש כמות גדולה של סכו״ם, צלחות וכוסות, לכל אחד יכול להיות את סט הכלים שלו. הרי אנו גם ככה יוצאים לטיול מלאים ועמוסים, אז למה לא לחסוך איפה שאפשר?.

•        חינוך לאחריות - יציאה לטיול הינה הזדמנות נפלאה לחנך את הילדים ולחשוף בפניהם ערכים חדשים, או לחלופין להמשיך בדרך החינוכית שבה אתם דוגלים. לפני היציאה לטיול חלקו לכל ילד סט חד פעמי מתכלה או כמה סטים (בהתאם לאורך הטיול) וציינו בפניו שעליו לשמור על הסט הזה מכל משמר, לאורך כל הטיול. מלבד היותכם מטילים על הילדים שלכם משימת אחריות, אתם תורמים רבות לסביבה ולמהפכה האקולוגית שבה אנו לוקחים חלק, וגם את נושא חשוב ומהותי זה, תוכלו להסביר להם בסבלנות. בסוף הטיול, תוכלו להשליך את הכלים לקומפוסט או למיכל אליו הם מיועדים.

חד פעמי מתכלה בבית

בבתים רבים בישראל עושים שימוש ב - בכלים חד פעמיים מפלסטיק או מקרטון רגיל. חבל, לא רק שכאשר אתם מחליטים לרכוש כלים חד פעמיים מתכלים אתם תורמים לסביבה ולמאזן האקולוגי, אלא גם נהנים מכלים נוחים לשימוש שגם מתאימים לחימום במיקרוגל.  במקום לארח עם כלים מפלסטיק או עם סט הכלים הרגיל שלכם, עברו  להשתמש בכלים המתכלים - כך תוכלו לחסוך בעלויות ולהנות מאירוח באווירה כפרית, טבעית ונעימה לעין.