המהפכה הירוקה - סקירה על כלים חד פעמיים מתכלים

כשהולכים ברחובות העיר, יותר ויותר נתקלים בפחים מיוחדים המסייעים לנו להפריד את סוג הפסולת אותו אנו משליכים. פלסטיק בנפרד, ניילון בנפרד, פחיות שתייה בנפרד שלא לדבר על הבנייה הירוקה שהחלה להיכנס לתודעת הציבור ולתפוס תאוצה. באמצעות תכנון ובניית פרוייקטים בהתאם לתנאי ומאפייני הבנייה הירוקה, אנו חוסכים בעשרות אחוזים בצריכת האנרגיה, חוסכים מעל ל-75% בצריכת המים, ממחזרים את הפסולת בזמן תהליך הבנייה ושומרים על איכות הבניין לאורך זמן. בנייה ירוקה משדרגת בצורה ניכרת את איכות החיים שלנו.

כיצד כלים חד פעמיים תורמים למהפכה הירוקה?

כשאנו מדברים ועוסקים במהמפכה הירוקה, יש כל כך הרבה תחומים בהם היא נוגעת, אפילו יש דברים שלא העלתם בדעתכם כמושפעים מהפעולות שאנו מבצעים כמו לדוגמא חינוך בגני הילדים ובבתי הספר, שינויים בהרגלי האכילה שלנו ועוד.

החל ממעבר לאוורור טבעי המחליף את המיזוג התעשייתי, דרך שימוש באמצעי הצללה ו/או סככות מה שמקטין את עומס החום, שימוש בתאורה טבעית ועד לשימוש בכלים חד פעמיים מתכלים. שימוש ב-כלים חד פעמיים המתבצע בארגונים גדולים ו/או במשרדים של חברות לשימוש יומיומי במקום כלים חד פעמיים שאינם מתכלים תורם רבות לסביבה שלנו. המעבר ל- חד פעמי מתכלה שינה את התפיסה של רבים איתנו והכניס אותנו אל ה״לופ הירוק״. הרי צלחות נייר או כוסות חד פעמיות העשויות מפלסטיק או נייר לבן מכילות תרכובות כימיות תעשייתיות המזיקות לא רק לסביבה, אלא גם לנו. 

חברת ״רעיונות ירוקים״ בחרה לשווק ללקוחותיה סכו״ם מעץ, כלי קוקוס ושאר כלים חד פעמיים עשויים מעלי דקל ושאריות עץ, זאת בכדי להיות חלק מהמהפכה הירוקה ולאפשר הן לסקטור הפרטי והן לסקטור הציבור לסייע בהצלת הסביבה שלנו.

מדוע חד פעמי מתכלה תורם לסביבה שלנו?

•     חלק מסוגי הכלים אותם אנו ב״רעיונות ירוקים״ משווקים, טובים ומומלצים לשימוש חוזר.

•    הכלים המתכלים והחד פעמיים השונים עשויים מחומרים כמו עלי דקל, שאריות עץ, סיבי במבוק אלו תורמים רבות לתעסוקה ולפרנסה של אנשים שזקוקים לה יותר מכל.

•     העובדה שאנו משתמשים ב- כלים חד פעמיים מתכלים תורמת למציאת אלטרנטיבות חלופיות למקורות הקיימים ברשותנו. נושא הקיימות שעלה בשנים האחרונות אותו אנשים רבים החלו ללמוד, לעומק מתכנן פתרונות לטווח הארוך ואותם כלים הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהטיפול הסביבתי שאנו מבצעים.

כשאנו זורקים את ה-חד פעמי לערימת הקומפוסט, החומרים המתכלים מתפרקים והופכים את האדמה שלנו לאיכותית וטובה יותר. הצטרפו לשימוש בכלים חד פעמיים מתכלים ותהיו חלק מהמהפכה האקולוגית הסביבתית שרק מתפתחת ותופסת תאוצה.