חד פעמי לאירוח מושלם

מתכננים לארח בקרוב? המאמר הזה נועד עבורכם. האירוח שלכם יכול להיות קל להפקה, נוח לסידור, ידידותי לסביבה או במילים אחרות, אירוח חד פעמי. איך תעשו זאת? בדיוק לשם כך נועדה כתבה זו.

קרא עוד...

כלים חד פעמיים למגוון רחב של אירועים – לא מה שחשבתם

כלים חד פעמיים יכולים לשמש אתכם באירועים מגוונים ואתם מוזמנים לשבור את המוסכמות של כל מה שחשבתם עליהם. היום אתם יכולים למצוא כלים יפיפיים, שמתאימים לשלל אירועים וכל זה תוך כדי שמירה על הסביבה.

קרא עוד...

כלים חד פעמיים מתכלים - הסוגים השונים ומה זה בכלל ״מתכלים״?

בפוסט הבא בחרנו להסביר לכם את המשמעות של המושג ״מתכלה״ בכדי שתבינו לאיזה שינוי אדיר אתם תורמים כאשר אתם בוחרים לעבור לחד פעמי מתכלה. כלים חד פעמיים מתכלים לא רק מקלים על תהליך האירוח שלנו, הם גם משנים את המאזן האקולוגי הסביבתי ואת כל התפיסה שלנו.  מתכלה משמעותו: ״פסולת אורגנית או פסולת מתכלה אשר מקורה באורגניזם, וכוללת על פי רוב שיירי צמחים, מזון ופסולת גינה. פסולת אורגנית מתפרקת על ידי אורגניזמים חיים כמו חרקים למשל״. זה גם המשמעות של המושג קומפוסט בו וודאי נתקלתם בתקופה האחרונה. כך מייצרים דגן איכותי אורגני, משאריות של מזון, קליפות, ירקות ופירות מהם ניזונים אותם יצורים מיקרוסקופיים בשילוב של חמצן ומים. כך כשאנו עושים שימוש בקומפוסט אנו מטיבים עם האדמה שלנו ומחזירים לה את מה שלקחנו ממנה.

קרא עוד...

כלים חד פעמיים - סקירה על המוצרים שלנו

בפוסטים הקודמים עסקנו בחשיבות של שימוש ב- כלים חד פעמיים מתכלים והסברנו כמה נזק כלי הפלסיק החד פעמיים גורמים לסביבה שלנו. בנוסף, סיפרנו על היתרונות של כוסות חד פעמיות מתכלות ו- צלחות חד פעמיות מתכלות. בפוסט הבא בחרנו לסקור בפניכם את כל המוצרים שלנו באופן שיאפשר לכם להבין מה מתאים לשימוש ולצרכים היומיומיים שלכם, ומה פחות. אז ככה…

קרא עוד...

כלים חד פעמיים מתכלים - עוזרים למהפכת המחזור

כולנו עדים לשינוי המהותי שחל במדינת ישראל כחלק ממהפכת המיחזור אותה דוחף המשרד להגנת הסביבה. מטרת המהפכה היא קודם כל לצמצם משמעותית את כמות הפסולת ולהגדיל את אחוזי המיחזור, זאת על ידי הקמת תשתיות מיחזור המתבססות על הפרדת הפסולת. אז במה באה לידי ביטוי מהפכת המיחזור בשנים האחרונות?. טרם נסביר כיצד כלים חד פעמיים מתכלים עוזרים למהפכה, חשוב להבין את הבסיס של אותה מהפכה. 
בשנים הראשונות להתפתחותה של המדינה, הפסולת הועברה אל מחוץ לערים וליישובים הבנויים מה שגרם להיווצרות הרי פסולת גדולים. 
 

חד פעמי בעיצובים יפים לאירועים ושמחות

רוצים להיות חלק מהמהפכה האקולוגית הסביבתית שמתרחשת בישראל?
מחפשים דרך לקשט את השולחן בצורה טבעית, ייחודית ומקורית?
 
אחת הדרכים שלא רק יחסכו מכם זמן, כסף והרבה אנרגיה אלא גם יאפשרו לכם אינספור אפשרויות משחק לעיצוב השולחן היא באמצעות כלים חד פעמיים מתכלים. חד פעמי מתכלה מקבל את הצבע שלו מהעלים, מהדקל ומהעץ - צבעים על בסיס גוונים של חום, קרם ולבן. אותם צבעים משתלבים נפלא גם עם האוכל הצבעוני אותו תגישו וגם עם שאר הפריטים על השולחן - מפות, פרחים, פירות יבשים, קישוטים ועוד. כלים חד פעמיים ליום הולדת לדוגמא, יחסכו מכם את הטרחה לשטוף את הכלים במהלך ובתום האירוע, יימנעו מלבכם להחסיר פעימה כאשר כלי שיקר ללבכם מושלך על הרצפה ולא פחות חשוב ייתרמו למאזן האקולוגי הסביבתי, זאת במידה ואתם מחליפים חד פעמי מתכלה ב- כלים חד פעמיים מפלסטיק. 
 

חד פעמי - יתרונות שימושיים לטיולים ולבית

כשאנו יוצאים לטיול בחיק הטבע עם המשפחה והחברים הקרובים, לרוב אנו מצטיידים במזון, ציוד שיסייע לנו לבשל ולהכין את הארוחות וכן בין השאר אנו רוכשים מראש כלים חד פעמיים. אם תנסו רגע לדמיין את כמות החד פעמיים שאתם משליכים לאשפה בסוף כל ארוחה, מדובר בשקיות שלמות שמהוות נזק אקולוגי סביבתי בלתי הפיך, זאת בעקבות החומרים הכימיים והמזיקים מהם אותם כלים העשויים מפלסטיק חד פעמי מיוצרים. לעומת זאת, אם תבחרו לשנות הרגל פשוט, ובמקום לרכוש כלים מפלסטיק, תעברו לשימוש ב- חד פעמי שאינו פוגעו בסביבה אלה להיפך, מטיב עימה, הסביבה תודה לכם. 

קרא עוד...

המהפכה הירוקה - סקירה על כלים חד פעמיים מתכלים

כשהולכים ברחובות העיר, יותר ויותר נתקלים בפחים מיוחדים המסייעים לנו להפריד את סוג הפסולת אותו אנו משליכים. פלסטיק בנפרד, ניילון בנפרד, פחיות שתייה בנפרד שלא לדבר על הבנייה הירוקה שהחלה להיכנס לתודעת הציבור ולתפוס תאוצה. באמצעות תכנון ובניית פרוייקטים בהתאם לתנאי ומאפייני הבנייה הירוקה, אנו חוסכים בעשרות אחוזים בצריכת האנרגיה, חוסכים מעל ל-75% בצריכת המים, ממחזרים את הפסולת בזמן תהליך הבנייה ושומרים על איכות הבניין לאורך זמן. בנייה ירוקה משדרגת בצורה ניכרת את איכות החיים שלנו.

קרא עוד...

המהפכה האקולוגית המדוברת בעולם - תיקי בד טבעיים בכל מיני סוגים

לאחרונה יותר ויותר אנשים עוברים להשתמש בתיקי יוטה, שקיות אל בד סביבתיות, שקיות בד מכותנה ושקיות מתכלות. לכל אותן שקיות ותיקים יש מגוון רחב של שימושים והם אף מקלים על פעולת הסחיבה הלא פשוטה שהיא חלק מחיי היומיום שלנו. אם עד לא מזמן היינו נסחבים עם עשרות שקיות ניילון שלעתים גם היו נקרעות לנו, בדרך הביתה היום אפשר להנות מתיק חזק עשוי 100% מצמח היוטה. מלבד העובדה שמדובר במוצר ידידותי לסביבה שכן צמח היוטה גדל בתנאים אורגניים, ניתן להשתמש בתיק לסחיבת ספרים מהספריה, ללכת איתו לים, להשתמש בו בתור תיק אוכל לעבודה או ללימודים ולעשות בו עוד מגוון רחב של שימושים המתאימים לצרכים הספציפיים שלכם.

איך לעצב שולחן חגיגי עם כלים חד פעמיים מתכלים?

תתפלאו לגלות שאפשר ליצור שולחנות מעוצבים מרשימים ויפהפיים עם כלים חד פעמיים מתכלים התורמים למאזן האקולוגי הסביבתי. אין באמת סיבה ממשית שאחרי אירוח אינטנסיבי של יום ההולדת או חג עבורו עמלתם רבות בשתי ידכם - בישלתם והכנתם גם תיאלצו לשפשף את הכלים, לנקות את הלכלוך, לחכות שמדיח הכלים יסיים את הפעולה ועוד אחר כך גם תיאלצו להניח הכל במקומו.

עמוד 1 מתוך 2