שקיות מתכלות ביולוגית

רעיונות ירוקים היא המשווקת בישראל של חברת Biobag International שהיא אחת מהחברות הגדולות ביותר בעולם לייצור מוצרים מתכלים ובסיסה בנורבגיה. השקיות המתכלות ביולוגית, ויתר המוצרים, מבוססים על חומר גלם בשם Mater-Bi המורכב מעמילן תירס, פוליאסטר מתכלה ביולוגית וחומרים טבעיים נוספים. חומר גלם זה מאפשר פיתוח בר קיימא המשלב עקרונות אקולוגיים בתחומי התעשייה והחקלאות.

השקיות המתכלות ביולוגית של BioBag International הן בעלות האיכויות הגבוהות ביותר שניתן למצוא כיום בשוק ועומדות בתקנים בינלאומיים הבאים

  • International Standard ISO 14855 (Ultimate aerobic biodegradability and disintegration of plastic).
  • American Standard ASTM D6400 (Determining aerobic biodegradation of plastic materials).
  • European Directive EN 13432.
  • התקן הישראלי 6018

ובמילים פשוטות יותר: המוצרים מתכלים ביולוגית ומתאימים גם לשימוש בקומפוסט.

רעיונות ירוקים מדגישה: כיוון שתקן 6018 הישראלי  הוא וולנטרי בלבד, רבות החברות בשוק המוכרות ומציעות לכם שקיות "מתכלות". שקיות אילו זולות יותר מהשקיות המתכלות ביולוגית, אך הן למעשה שקיות פלסטיק רגילות עם תוסף הגורם להתפרקותן בלבד ולא להתכלותן הטבעית של השקיות. מעבר משימוש בשקיות פלסטיק לשימוש בשקיות שכאלו אינו תורם כלל לשמירה על הסביבה.

מוצריה של חברת BioBag International: שקיות גופיה, שקיות נשיאה, שקיות שקי קקי לחיות המחמד, שקיות אשפה, שקיות גדולות לפינוי גזם, יריעות מתכלות לשימוש חקלאי ועוד.

לאור הנסיבות הקיימות וחוסר הכדאיות הכלכלית כרגע, אין אנו מחזיקים מלאי של מוצרי החברה בישראל אך ניתן בכל זאת להזמין שקיות מתכלות ביולוגית בהזמנה מינמלית של 50,000 שקיות ומעלה. פנו אלינו על מנת לקבל פרטים נוספים.